Kale Ajans

Simit Sarayı - Bodrum

4 Ay önce / 24.09.2019

Dünyaca ünlü markanın en yeni konseptinin uygulandığı tüm Bodrum şubelerinin tanıtım kampanyalarını yönetiyoruz... Bu  kapsamda Simit Sarayı markasını Bodrum’la tanıştıran iş adamı Murat Öztürk’le keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Simit Sarayı’nı bu kadar özel yapan nedir?

“Tübitak onaylı, dünyanın ilk ve tek simit fabrikası olan Simit Sarayı 2005’te Samandıra Sancaktepe’de kuruldu. 2015 yılında dünya standartlarında üretim yapan, tamamen son teknolojiyle donatılmış ve dünyanın en yüksek kapasiteli çiğ donuk/pişmiş donuk esnek simit üretim hattına sahip tek markasıdır.

Dünya’nın en çok bilinen Türk markası ünvanını da elinde tutan Simit Sarayı Bodrum’da niye olmasın dedik ve kolları sıvadık. Bodrum’daki ilk şubemiz Turgutreis D-Marin’de geçen ayın sonlarında “Mayıs 2018”de hizmet vermeye başladı. Ortakent Midtown AVM’deki şubemiz de çok yakında hizmet vermeye başlayacak.”

Murat Öztürk kimdir?

“1972 yılında İstanbul’da doğdum. 2014 yılına kadar İstanbul ve Kocaeli’nde gayrimenkul sektöründe bir çok yatırımlar gerçekleştirdim. 2014 yılından bu yana Bodrum’da yaşıyorum. Bu süreçte İstanbul’daki işlerimi buradan takip ediyor bir yandan da Bodrum’da yatırımlar planlıyordum.

22 yıl önce kaybettiğim babam, okul harçlığını çıkartmak için simit satarmış. Kendisi o zor şartlarla yüksek denizcilik okulu makine mühendisliği bölümünü bitirmiş ve Malatya’da ilk kez üniversite kazanan 4 öğrenciden biridir ve Türkiye’nin ilk sanayicilerindendir. Hatta (TSE) Türk Standartları Enstitüsüne ilk Patent Başvuru yapan kişidir. Babamın tüm hayatına yön vermesini sağlayan simit bu sebeple benim için çok önemli bir yere sahipti. Bodrum’da simit sarayı açma fikri de buradan doğdu.”

Turgutreis ve Midtown şubelerimizden sonra tüm Bodrum yarımadasında ve Yunan adalarında şubeler açmaya devam edeceğiz.”

RoCAD İletişim